OFERTA
KEN - IQ5 LAB - myjnia dezynfektor

Marka : KEN

Nowa linia myjni dezynfektorów KEN IQ LAB łączy w sobie wygodę użytkowania, kompaktową budowę, dużą pojemność oraz oszczędność mediów i najwyższą skuteczność mycia i dezynfekcji – stając się oczywistym wyborem dla każdej Centralnej Sterylizatornii. Modułowa budowa urządzenia i jego wyposażenia gwarantuje możliwość rozbudowy systemu w przyszłości. Powierzchnie czołowe wykonane z hartowanego szkła są łatwe w utrzymaniu czystości. Szklane automatyczne drzwi ułatwiają obsługę oraz umożliwiają załadunek manualny lub automatyczny przy wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni. Obsługa myjni IQ, dzięki czułemu ekranowi dotykowemu z funkcją przeciągania jest łatwa i przyjemna. Na ekranie wyświetlane są wszystkie kluczowe dla użytkownika informacje. Unikalne rozwiązania konstrukcyjne oraz elektroniczne zaimplementowane w myjniach IQ, powodują, że są to najbardziej oszczędne myjnie dostępne na rynku, co przyczynia się do zmniejszania ogólnych kosztów utrzymania oraz ochrony środowiska. Myjnia IQ5 mieści do 12 tac 1/1 DIN, myjnia IQ6 do 18 tac 1/1 DIN na 6 poziomowych wózkach wsadowych. Sterowniki urządzeń umożliwiają komunikację z dowolnym systemem obiegu narzędzi. 

Zalety:
Ekran dotykowy PCTP*
Bardzo niskie zużycie wody
Technologia RFID
Automatyczne drzwi przesuwne
Robotowy załadunek / rozładunek
Dostęp serwisowy z przodu
Standardy higieny
Komora ze stali szlachetnej
Testowana zgodnie z PN-EN 62366
Zgodna z PN-EN 15883-1-2-5
Szklane powierzchnie łatwe w
utrzymaniu czystości
Walidacja procesów
Otwarta struktura programów
Pełna walidacja procesów
Transmisja danych
Drukarka panelowa
Środowisko
Niskie koszty energii
Niski poziom hałasu
Niskie zużycie detergentów

Parametry

IQ5

IQ6

Pojemność

10/12 tac DIN

15/18 tac DIN

Wymiary zewnętrzne

W 2370 x S 662 x G 711 mm

W 2370 x S 820 x G 1010 mm

Komora

Przelotowa, stal kwasoodporna AISI 316L

Drzwi

Automatyczne, przesuwne, szklane

Panele czołowe

Szkło hartowane, stal kwasoodporna AISI 304

Programy

10 + 30 dodatkowych

Dezynfekcja

Termiczna (A0 lub temp/czas) lub chemiczno-termiczna

Czas procesu stand./ Turbo

35 - 45 min / 30 – 35 min

30 – 40 min / 25 – 30 min

Kondenser oparów / Turbo

TAK / OPCJA

System identyfikacji wózków

OPCJA

Inne dostępne systemy

Kontrola prędkości ramion natryskowych, pomiar przewodności

Podłączenia wody

Woda zimna, ciepła, demineralizowana ( 3 x 3/4” )

Zużycie wody na fazę cyklu

12-15 L

  22 L

Wentylacja

ø100, 210 m3 / godz.

ø100, 410 m3 / godz.

Filtry powietrza

F7 / HEPA H14

Zasilanie parowe (opcja)

150-400 kPa

200-400 kPa

Zasilanie elektryczne

3 x 400 V / 50 Hz / 14-26 kW / 20 A


Myjnie IQ zostały skonstruowane głównie dla potrzeb Centralnych Sterylizatornii. Dzięki szerokiej gamie wózków załadowczych istnieje możliwość mycia, dezynfekcji oraz suszenia instrumentów chirurgicznych, anestezjologicznych, endoskopów sztywnych, obuwia operacyjnego, kontenerów, szkła i innych przedmiotów.

W myjniach IQ zastosowano drzwi przesuwne z napędem elektrycznym wyposażone w podwójną, bezpieczną szybę z hartowanego szkła umożliwiającą obserwację procesu mycia.

Myjnie IQ są wyrobami medycznymi zgodnie z dyrektywą unijną 93/42/EEC. Konstrukcja myjni oraz działanie spełniają wymogi zawarte w PN-EN ISO 15883-1-2-5.

Producent myjni, KEN A/S, wdrożył systemy zarządzania jakością ISO 9001, ISO 13485 oraz ISO 14001.

Budowa

Myjnie serii IQ stanowią zwartą, stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej AISI 304, niewymagającą stosowania żadnych elementów montażowych lub konstrukcyjnych. Myjnie mogą być dodatkowo wyposażone w stalową wanną ociekową, która zabezpiecza przed ewentualnymi wyciekami wody poza myjnię.

Myjnie IQ występują zarówno z komorami jednodrzwiowymi jak i przelotowymi. Komora oraz elementy funkcjonalne mające styczność z wodą są wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 316L.

Podświetlenie komory energooszczędnymi źródłami światła oraz szklane drzwi, umożliwiają obserwację wsadu podczas cyklu.

Otwierane i zamykane automatycznie drzwi komory posiadają szereg zabezpieczeń. Zabezpieczenie przed przygnieceniem, zabezpieczenie przed jednoczesnym otwarciem drzwi po obu stronach, blokadę zabezpieczającą przed otwarciem drzwi w czasie procesu, a także zabezpieczenie przed otwarciem drzwi strony czystej, jeśli proces mycia i dezynfekcji nie przebiegł prawidłowo.

Załadunek i rozładunek urządzeń następuje przy użyciu wózków załadowczo-rozładowczych, służących jednocześnie do transportu wózków wsadowych po strefie brudnej i czystej, a także do zmiany wózków wsadowych.

Na panelach frontowych urządzenia znajdują się zaczepy służące stabilnemu zadokowaniu wózków załadowczych do urządzenia, zwolnienie blokady następuje przy pomocy systemu dźwigni.

System myjący

75-letnie doświadczenie firmy KEN A/S zaowocowało najbardziej efektywnym systemem myjącym dostępnym na rynku. System myjący w myjniach IQ został zaprojektowany,tak aby zapewnić maksymalną jakość mycia przy wykorzystaniu minimalnej ilości wody, energii i środków chemicznych.

Woda do komory myjni IQ jest dostarczana poprzez 3 zawory elektromagnetyczne, przepływomierze łopatkowe oraz układ zabezpieczający przed cofaniem się wody do instalacji wodociągowej zgodnie z PN-EN 1717 - przerwa powietrzna typu A-A.

W zależności od rodzaju wybranego wózka załadowczego, a także rodzaju i ilości narzędzi, myjnia IQ pobiera inną ilość wody. Przy małej ilości narzędzi w komorze zużycie wody, detergentów oraz energii elektrycznej podczas cyklu jest mniejsze niż w przypadku pełnej komory. Ilość wody jest zawsze tak dobrana, aby zapewnić optymalne ciśnienie mycia zarówno powierzchni zewnętrznych narzędzi chirurgicznych jak i przestrzeni wewnętrznych narzędzi kaniulowanych czy wyposażenia anestezjologicznego.

Badania przeprowadzone przez producenta pokazują, iż myjnia IQ5 pobiera około 13 litrów wody do każdej fazy cyklu, tymczasem myjnia IQ6 około 22 litrów – co wytycza nową jakość w zakresie oszczędności wody, niemożliwą do osiągnięcia przez inne urządzenia dostępne na rynku.

Ciśnienie jest generowane przez energooszczędną pompę cyrkulacyjną, zapewniającą równomierne ciśnienie w całym układzie obiegowym – ramionach natryskowych oraz podłączeniach narzędzi kaniulowanych.

Komora myjni IQ jest wyposażona w 2 obrotowe ramiona natryskowe ze stali kwasoodpornej ze zdejmowanymi zakończeniami z możliwością przelotowego przepłukania każdego z ramion w celu zapewnienia eliminacji gromadzenia się zanieczyszczeń. 

Myjnie wyposażone są w zespół grzałek elektrycznych ze stali kwasoodpornej o mocy 12 kW, co pozwala na szybkie podgrzanie roztworu oraz otrzymanie krótkiego czasu cyklu.

Jako opcja dodatkowa jest możliwość zainstalowania systemu podgrzewania parą wodną pod ciśnieniem 2-4 bar.

Zgodnie z PN-EN 15883 temperatura w komorze jest monitorowana przez 2 czujniki temperatury.

Kontrola ciśnienia

Podczas cyklu ciśnienie w układzie obiegowym jest cały czas kontrolowane przez czujnik ciśnienia, znajdujący się w najwyższym punkcie układu, czyli nad komorą. Taki sposób umieszczenia czujnika, sprzyja szybkiemu wykryciu nieprawidłowości w procesie mycia.

Kontrola obrotu ramion natryskowych

Dodatkowym systemem stojącym na straży dokładnego
i wydajnego mycia jest monitoring prędkości obrotowej ramion natryskowych, zarówno tych zamontowanych
w myjni jak i w wózkach wsadowych.

W przypadku zablokowania któregoś z ramion np. poprzez wystające z tacy narzędzia, myjnia IQ powiadomi o wystąpieniu tego faktu.

System TURBO

Opcjonalnie myjnia IQ może być wyposażona w dwa dodatkowe zbiorniki ze stali kwasoodpornej dla wody demineralizowanej oraz ciepłej. Zbiorniki wyposażone są w grzałki elektryczne, które wstępnie podgrzewają wodę, przed wprowadzeniem jej do komory.

W ten sposób przygotowana woda posiada temperaturę odpowiednią dla danej fazy cyklu np. 93°C dla dezynfekcji termicznej. Czas cyklu ulega znacznemu skróceniu.

Odpływ z komory jest realizowany poprzez zawór spustowy DN 50 gwarantujący szybki spust wody z komory.

System suszący

System suszący posiada wbudowaną suszarkę z silnikiem bez szczotkowym oraz filtr HEPA H14 i filtr wstępnym, który przedłuża żywotność filtra HEPA. Urządzenie komunikuje konieczność wymiany filtra HEPA, kiedy jest to naprawdę niezbędne.

Opcjonalnie myjnie IQ mogą być wyposażone w ekonomiczny skraplacz wyposażony w system oszczędzania wody i energii.

Sterownik

      Sterownik mikroprocesorowy z kolorowym 7-calowym ekranem dotykowym

      40 edytowalnych programów z dezynfekcją termiczną lub chemiczno-termiczną

      Wyświetlanie wykresu temperatury, współczynnika A0 oraz czasu do końca procesu

      Możliwość zaprogramowania 10 faz w każdym programie mycia i dezynfekcji

      W każdej fazie możliwe zdefiniowanie rodzaju pobieranej wody

      Możliwość ustawienia temperatury dezynfekcji termicznej do 95°C

      Sterownik urządzenia przechowujący listę błędów

      Możliwość kalibracji czujników temperatury

      Komunikaty na wyświetlaczu i opisy na panelu w języku polskim

      Zabezpieczenie danych w sterowniku w postaci hasła

      Współpraca z systemami obiegu narzędzi różnych producentów, ciągła transmisja danych

      Możliwość zdalnej diagnostyki urządzenia przez autoryzowany serwis oraz producenta

      Drukarka archiwizacyjna po stronie wyładowczej

System dozujący

Myjnie IQ są wyposażone w nowoczesny system dozujący zapewniający dokładne dozowanie środków chemicznych w zależności od ilości pobranej wody. Ilość wody pobierana do każdej fazy cyklu jest kontrolowana przez przepływomierze łopatkowe. Dzięki czemu stężenie roztworu w danej fazie programu jest zawsze stałe, niezależnie od ilości i rodzaju mytych narzędzi. Pozwala to na zmniejszenie ilości pobieranych środków chemicznych. Jednocześnie dozowanie proporcjonalne jest niezbędne w przypadku dezynfekcji chemiczno-termicznej, gdzie stężenie roztworu jest krytycznym parametrem obok czasu i temperatury.

Kalibrację przepływomierzy wykonuje się bez potrzeby odłączania systemów dozujących od urządzania

W związku z różnorodnością środków chemicznych dostępnych na rynku, myjnie IQ oferują możliwość ustawienia temperatury dozowania poszczególnych środków chemicznych do każdej fazy indywidualnie. Istnieje również możliwość dozowania dwóch różnych preparatów do jednej fazy cyklu w różnych temperaturach – dzięki czemu można stosować systemy dwuskładnikowe.

W dolnej części myjni IQ znajduje się miejsce na 4 pojemniki po 5 litrów każdy. Oczywiście istnieje również możliwość podłączenia myjni do systemu centralnego dozowania dowolnego producenta.

Myjnia może być wyposażona w 2, 3 lub 4 układy dozujące składające się z:

      pompy dozującej perystaltycznej

      lancy ssącej z czujnikiem obecności środka w kanistrze

     przepływomierza łopatkowego

Pliki do porania:
B_KEN_IQ5_IQ6_PL BROSZURA.pdf

 
 
OFERTA
SERWIS
DEKONTAMINACJA
KONTAKT
© IACOBUS SP. Z O.O. 2016