OFERTA
ER-214® - automatyczna myjnia zastępująca mycie ręczne endoskopów

Marka : MDG

ER-214® to kompaktowy system, który działa w połączeniu z umywalką do wstępnego mycia instrumentów (może być umieszczony na zlewie lub zawieszony za pomocą specjalnego wspornika na ścianie).

Urządzenie zastępuje etap klasycznego ręcznego mycia endoskopów giętkich, dzięki czemu operator nie musi myć instrumentów ręcznie.

Automatyzacja tego procesu niweluje ryzyko wystąpienia u użytkownika zespołu cieśni nadgarstka czy schorzeń kostno-stawowych. Rozwiązanie to zostało wykorzystane przez dr Lionela Pineau w swoich prestiżowych laboratoriach, Biotech-Germande.
 
Opcjonalnie:
Blat myjący ze zlewem podłączony do ER-214, pozwala na automatyczne doprowadzenie czystej i odprowadzenie brudnej wody oraz detergentów używanych do czyszczenia instrumentów, tak aby uniknąć zanieczyszczenia urządzeń.
•Urządzenie jest w całości wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane w sposób zapewniający ergonomię i komfort pracy.

Powierzchnia robocza jest wyposażona w dwa zlewozmywaki, jeden do dozowania chemikaliów i jeden do czyszczenia; w komplecie z kranem do ciepłej i zimnej wody oraz pistoletem natryskowym przeznaczonym do wody lub powietrza pod ciśnieniem

• Odpowiedni zautomatyzowany odpływ.

• Specjalna powierzchnia do umieszczenia ER-214®

• Zamknięty przód z przesuwanymi drzwiami

 

Kolumna myjąca do endoskopów

To urządzenie można połączyć z już istniejącym zlewem/umywalką. Tak samo jak blat myjący podłączony do automatycznego systemu ER-214®,  służy do doprowadzania, odprowadzania zanieczyszczonej wody i dozowania detergentu automatycznie. Ta opcja posiada te same zalety co blat myjący ze zlewem, ponadto można go dostosować (dołączyć) do każdego rodzaju umywalki już znajdującej się w szpitalu.

Główna charakterystyka:

ER-214®  za pomocą komunikatów graficznych informuje operatora  o aktualnym stanie urządzenia.  Poniższe operacje są wykonywane przez urządzenie automatycznie:

 

Test szczelności trwa podczas całego cyklu mycia, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia endoskopu.

 

Detergenty są dozowane przy użyciu pompy membranowej. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu zużyciu środków myjących oraz wyklucza możliwość uszkodzenia urządzenia poprzez ich nieumiejętne dozowanie.

 

Płukanie kanałów endoskopu przeprowadzane jest przy użyciu bieżącej, czystej wody.

 

Istnieje możliwość pobrania próbki wody w celu przeprowadzenia testów na obecność pozostałości organicznych.

 

Dzięki raportom w formie papierowej lub zapisom na dysku operator posiada pełną kontrolę oraz wgląd w przeprowadzone cykle. Istnieje również możliwość przesyłania danych na komputer dzięki połączeniu Bluetooth.

 

Sprawne użycie dzięki praktycznemu kodowi kreskowemu (lub ręcznemu sterowaniu).

ER-214 automatycznie i bezpiecznie myje instrumenty, pozostawiając w gestii operatora jedynie czyszczenie zewnętrzne.

 

Zabijanie białka w kanałach endoskopu zgodnie z UNI EN ISO 15883-5, NF EN

12353: 2013. Proces został potwierdzony poprzez testy przeprowadzone przez certyfikowane laboratoria we Włoszech i Biotech-Germande (Francja), świadczące o usunięciu powłoki drobnoustrojów.

Korzyści użytkowe:

Test szczelności przeprowadzany podczas całego cyklu mycia gwarantuje stałe ciśnienie wewnątrz endoskopów oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzeń.

 

Automatyczne dozowanie środków myjących zapewnia ich oszczędność oraz chroni przed uszkodzeniem urządzenia spowodowanym zbyt dużą dawką.

 

Identyfikacja urządzenia oraz operatora przebiega na podstawie kodu kreskowego, takie rozwiązanie umożliwia monitorowanie poszczególnych etapów oraz faz aż do zakończenia procesu.

 

Mycie wstępne przeprowadzone automatycznie przez urządzenie znacznie zaoszczędza

czas operatora.

 

Zautomatyzowanie fazy wstępnego mycia obniża ryzyko zawodowe, zwłaszcza wystąpienie zespołu cieśni nadgarstka.

 

UNI EN ISO 15883-5: 2006 i NF EN 12353: 2013

 

Dane techniczne:

Wykonany z materiału ABS klasy spożywczej oraz stali nierdzewnej 316L.

Inne elementy wykonane z materiałów odpornych na agresywne chemiczne detergenty

Wymiary zewnętrzne (szer. X gł. X wys.) 470 x 300 x 250 mm

Waga 10 kg

Klasa certyfikacji I, zgodnie z all.VI Reż. 93/42 / EWG i EN 61010-1,

EN 61010-2-040, EN 61326-1, EN ISO 14971
Pliki do porania:
Flyer ER214 10-2017 ENG.pdf

 
 
OFERTA
SERWIS
DEKONTAMINACJA
KONTAKT
© IACOBUS SP. Z O.O. 2016